Seite wählen

Pädiatrische Zahnheilkunde

Pädiatrische Zahnheilkunde

Pädiatrische Zahnheilkunde

0-16 (Çocuk Dişhekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır. Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır.

Birinci yaş gününde, çocuk dişleri uzmanını ziyaret ediniz. Bu ziyaretlerin her 2-3 ayda bir tekrarlanması oldukça yararlı olacaktır. Gerek gece uykusu, gerekse gündüz uykularından önce çocuğunuzun dişlerini sadece diş fırçasıyla temizleyiniz. Süt dişlerinin tümü sürene kadar (2,5-3 yaş) ağız bakımında ona yardımcı olunuz.
Çocukluk dönemindeki ağız ve diş sağlığı, gelecekteki ağız ve diş sağlığını ciddi biçimde etkilemektedir. Bu nedenle bu dönemde meydana gelen problemlerin hızlı bir biçimde çözülmesi ve yeni problemlerin oluşmasının önlenmesi gelecekte yaşanacak ciddi sorunların önlenmesi bakımından büyük öneme sahiptir.
Pedodonti temelde 2 kısma ayrılır:
• Oluşmuş problemlerin tedavi edilmesi: Dolgu, kanal tedavisi, çekim, yer tutucu gibi tedavilerin tümünü kapsar.
• Problemlerin oluşmasını engellemek amaçlı uygulanan koruyucu diş hekimliği: Bu uygulamalar dişleri çürüğe karşı korumak amacıyla yapılan uygulamalardır. Günümüzde tıbbın her alanında olduğu gibi diş hekimliğinde de, problemi oluşmadan durdurma diyebileceğimiz koruyucu hekimlik önem kazanmıştır. Koruyucu diş hekimliği özellikle çocuklarda büyük önem taşır. Zahmetsiz, ucuz ve acısız uygulamalar olduğundan çocukların diş hekimi ile ilk karşılaşmalarının koruyucu diş hekimliği ile ilgili olması tercih edilir.

Kontaktinformationen

Ulus Mh. Mehmet Akif Cd. No: 50/A KEPEZ/Antalya
GSM: +90 545 526 6602
Whatsapp: +90 545 526 6602
E-mail: [email protected]

 

"Damit du immer lächelst"

Home   |   Über Uns   |   Leistungen   |   Blog   |   Galerie   |   Kontakt

Call Now Button
×