Porselen Diş Kaplama

Alanında uzman olan Atalya Ağız ve Diş Sağlığı
Polikliniği profesyonel ekibiyle porselen kaplama uygulaması yapmaktadır.

Porselen Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen dişler, çoğunlukla estetik kaygılar sebebiyle tercih edilmektedirler. Daha iyi bir gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler, porselen kaplamalar ile dişlerinin renklerinde ve genel diş görünümlerinde bir değişikliğe giderler. Aslında genel bağlamda diş kaplama uygulamalarının amaçlarının estetik olarak görünümü güzelleştirme ve daha güzel bir gülüş ortaya çıkarmak olarak düşünebiliriz. Eğer sizin de gülüşünüz ile ilgili estetik bir kaygınız var ise, porselen diş uygulaması size uygun olacaktır.

Diğer bir kaplama türü olan zirkonyum diş kaplamaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Porselen Diş Uygulama Süreçleri

Porselen diş yaptırmadan önce sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmek önem arz etmektedir. Metal kaplamalardan daha estetik olan porselen diş süreçleri hakkında aşağıdaki sıralayabiliriz:
  • Süreç toplamda iki veya üç seans sürer.
  • En önemli aşama, kaplamanın laboratuvar kısmıdır. Dişin ergonomisinin ve rahatlığının sağlanması diş kaplama sürecinden daha fazla zaman almaktadır ve daha detaylı işlemler gerektirir.
  • Laboratuvar aşamasında dişlerin kişinin ağız yapısına uygun olarak yapılması ve ince ayarların dikkatle yapılması çok önemlidir. Bu, haliyle biraz zaman almaktadır.
  • Doktorunuzla beraber porselen yaptırmaya karar verdiğinizde, ilk olarak dişlerinizin ölçüsü alınır.
  • Proteze uygun olması açısında yapılan milim kesim işlemi laboratuvara iletilir.
  • Doğru ölçüm yapılması açısından bu aşama için bir seans daha diş hekiminizi ziyaret etmeniz istenebilir.
  • Son olarak, diş hekiminiz tarafından diş kaplama işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada sert cisimleri dişlerinizde kırma gibi dişinize zarar verebilecek işlemlerden kaçınmanız çok önemlidir.

Porselen Kaplamanın Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişlerinize kaplamalar yapıldı, artık gülüşünüzden çok memnunsunuz. Peki bundan sonra ne yapmak gerekiyor?
Porselen dişlerinize kavuştuktan sonra özellikle ağız hijyenine çok önem vermeniz gerekmektedir. Bundan sonra dişlerinizin temizliğine dikkat etmeniz bir hayli önemlidir. Bu yüzden, günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız, gargara ve diş ipi kullanmanız şarttır. Günlük diş bakımı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Yukarıdaki işlemlerin tümünü göz önüne aldığımız zaman, kaplama uygulamasının aslında ne kadar detaylı ve zor olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple porselen dişlerin fiyat değerlendirmesini yaparken bunu göz ardı etmemek gereklidir. Kendinize uygun uzman diş hekimi seçimi de en az kaplama işlemi kadar önemlidir. Bu konuda mutlaka öncesinde gereken araştırmalar yapılmalı, bunun akabinde tüm yöntem ve ihtimalleri dikkate alarak harekete geçilmelidir. Porselen diş kaplama işleminin kullanılan malzeme, doktor tecrübesi, porselen diş yapımında uygulanacak uygulamanın türü vs. gibi birçok faktörden etkilenerek fiyatı değişmektedir. Porselen diş kaplama fiyatları konusunda detaylı bilgi için bize ulaşın.
Call Now Button
×