İstanbul Porselen Diş Kaplama

porselen diş kaplama fiyatları

Tedavi Özeti

d

Seans Sayısı

2

Tam İyileşme

1 gün

Zaman Süresi

1 hafta

Kalıcılık

10 yıl

Hassasiyet

1 gün
]

Anestezi

Lokal
Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 242 334 0107

Atalya’da Porselen Diş Kaplama!

N

Uygun Fiyat

N

Sızı Yok

N

Ağrı Yok

N

Estetik Görünüm

Güzel ve estetik bir gülümsemenin her zaman moda ve alakalı olduğundan artık kimse için bir sır değil.

Birçok insan, güzel bir gülümseme gördüğünde, bazen ne kadar emek verildiğini düşünmez bile.

Porselen diş kaplama yönteminde, diş hijyeni için en doğru yöntemdir. Dişlerinizi mükemmel ve gülüşünüzü güzelleştiren diş hekimliği alanında özel olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazımızda porselen diş kaplamanın ne olduğunu ele alacağız ve gülüşünüzün estetiğini nasıl etkilediği.

Porselen Diş Kaplamaların Fiyatları

Porselen diş kaplamanın maliyetinin ne kadar olduğu sorusu birçok kişiyi endişelendiriyor. Bu malzemeden yapılan protezlerin fiyatı 700 liradan başlıyor ve montaj ile birlikte birim başına 1000-2000 liraya ulaşıyor

Porselen Diş Kaplama Ne Dir?

Porselen diş kaplama en iyi estetik değiştirme seçeneğidir.

Porselen veya seramik diş kaplamalar, İstanbul’daki modern ortopedik diş hekimliğinde en son başarılardan biridir. Dişlerin ön yüzeyi için kaplama tekniği, tam porselen kaplamalara alternatif olarak ortaya çıkmıştır. 

Diş kaplama teknolojisinin kendisi minimal invaziv (düşük travmatik) bir teknolojidir. Dişin canlı dokusunun minimum işlem gerektirdiği bu diş restorasyon yöntemi ve bu gerçek kaplamaların popülaritesinin nedenidir.

zircon kaplama

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplamalar dolaylı bir yöntemle yapılır. Diş restorasyonu süreci bir laboratuvar aşamasını içerir – bunlar hastanın ağzının dışında, ancak bir diş laboratuvarında yapılır.

Hastanın ilk diş hekimi ziyaretinde diş hazırlanır, ölçü alınır, protezin rengi seçilir ve geçici kaplama yapılır. İkinci ziyaret sırasında kalıcı bir kaplama kurulur.

Bir porselen diş  kaplamanın yeterince sağlam olması için belli bir kalınlığı vardır. Bu nedenle, gelecekteki kaplamanın kalınlığına karşılık gelen bir emaye tabakası kaldırılır.

Deneyimli bir diş hekimi, dişleriniz için mükemmel porselen diş kaplamaları seçecektir. Maliyeti size önceden bilgi verilir .

Protez diş hekimliği öyle bir boyuta ulaştı ki, dişlerinizin rengine tam olarak uyan bir porselen diş kaplama tonu seçebilirsiniz. Bu amaçla, genellikle bir diş şeklinde farklı renklerde, bir dizi küçük porselen plaka kullanılır (renk tablosu). Doğal görünümlü bir gülümseme çok önemlidir ve dişleriniz için doğru porselen kaplamaları seçmek önemlidir. Tedavinin maliyeti sadece yapılan işin miktarına bağlıdır. 

 

Porselen Diş Kaplamaların Avantajları

Diş Kaplamalar genellikle diş hekimliğinde kullanılır ve aşağıdaki avantajlara sahiptir:

1.Porselen diş kaplamalar dişe doğal bir görünüm kazandırır böylece doğal dişe mükemmel bir benzerlik sağlarlar.

2. Dayanıklılık,

3. Metal ve diğer yabancı maddelerin olmaması nedeniyle mükemmel estetiktir,

4. Maliyet –  diş kaplamalar yıllarca  hizmet eder, bu da harcanan paranın hızlı bir şekilde geri ödeneceği anlamına gelir. Bir protez yöntemi seçerken tartışılmaz bir avantajdır. Diş kaplamalarının maliyeti, bir konsültasyon sırasında bir doktorla kontrol edilebilir.

Porselen Kaplamanın Kontrendikasyonları

1.Çürükten etkilenen dişlere ve periodontal hastalıklarda porselen kaplama yapılması önerilmez. İlk önce onları tamamen iyileştirmelisiniz ve ardından porselen kaplamaları yapmaya  başlayabilirsiniz.

2.Bruksizm, dişleri şiddetli bir şekilde gıcırdatma alışkanlığıdır. Bruksizm ile porselen kaplamalar, sıkıldığınızda veya gıcırdatığınızda porselen kaplama kolayca kırılabileceğinden yapılmamalıdır. 

3.Porselen diş kaplamalar ancak doktor hastayı dikkatlice muayene ettikten sonra kurulur. Protezlerin kontrendike olduğu hastalıklar bulunursa, tedavi edilmeleri gerekir.En önemli şey tedavinin hızlı olmasıdır.

Porselen Kaplamaların Hizmet Ömrü ve Bakımı

Hijyen kurallarına uymanız ve diş hekimi tarafından periyodik muayenelerden geçmeniz durumunda porselen kaplamalar on yıldan fazla dayanabilir. Unutmayın ki kendi dişleriniz gibi kaplamalar da bakım ister.

Porselen Diş Kaplamaların ömrü, hastanın onlara nasıl baktığına bağlıdır. Bunu yapmak için operasyondan sonra diş hekimi hastaya bazı önerilerde bulunur:

  • Dişler günlük olarak diş fırçası ve diş ipi ile iyice temizlenmelidir. İyi hijyen uygulamaları plak oluşumunu ve diş çürümesi riskini en aza indirir.
  • Porselen kaplamalar dişin görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Önemli yüklere veya kuvvetlere dayanamazlar. Bu kuvvetler kaplamanın kırılmasına veya yerinden çıkmasına neden olabilir.

Metal Destekli Porselen Diş Kaplama ile Zirkonyum Destekli Kaplamalar Arasında ki Fark Nedir?

Metal Destekli Porselen Diş Kaplama ile Zirkonyum Destekli Kaplamalar arasında çok fazla fark yoktur. 

Temel olarak, porselen diş  kaplama sadece fiyat açısından zirkonyumdan daha iyidir. Gerçekten de ağız boşluğundaki dişleri restore etmenin maliyeti, özellikle çok sayıda, zirkonyum versiyonunda önemli ölçüde daha pahalıya mal olacaktır. Ancak sadece fiyata odaklanmazsanız zirkonyum gözle görülür şekilde kazanır.

Porselen Diş Modelleri 

Porselen dişler farklı şekillerde yapılır. Kullanılan çeşitler:

  • Yaprak Kaplama,
  • Metal kaplama,
  • Full porselen kaplama,
  • Zirkonyum kaplama olmak üzere 4 çeşittir.

Bu porselen diş kaplama türlerinden hangisinin sizin için uygun olduğuna diş hekimi kliniğinde karar verir. Ağzınızdaki eksik dişler kontrol edilir.

Porselen Diş Kaplamalar Alternatif Diş Beyazlatmadır

Kaplamalar mükemmel bir alternatif diş beyazlatma yöntemidir. Düz dişleriniz varsa şekli güzel ama dişler sarıysa o zaman beyazlatma tam size göre. Mükemmel bir sonuç alacaksınız – kar beyazı bir gülümseme! Bu tür bir tedavi, dişler üzerinde en invaziv olmayan ve nazik olacaktır. Web sitemizde bu tür bir hizmet için beyazlatma prosedürü ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Atalya Polikliniği, hastaları protezlere ve dişlerdeki karmaşık kusurların düzeltilmesine davet ediyor. Yüksek nitelikli doktorlar, modern ekipman – mükemmel ve estetik  bir gülümseme garantilidir.

Sık Sorulan Sorular

Porselen diş kaplamaların hizmet ömrü ne kadardır?

Porselen diş kaplamaların kullanım ömrü 10 yıl ve üzeridir. Her 2-4 yılda bir ek cila gerekir. Her şey doktorun tedavisinin ne kadar etkili olduğun bağlı.

Bunları yüklemek acı verici mi?

Modern lokal anestezi, kaplama üretimi ile ilgili tüm prosedürleri rahatsızlık duymadan gerçekleştirmenize olanak tanır. Ve uzmanlarımız, kendinizi olabildiğince rahat hissetmenizi sağlayacak.

Neden dişlerinizi törpülememiz gerekiyor?

Modern teknolojiler,porselen kaplamaları çok ince yapmayı mümkün kılar. Bazı durumlarda minimum kalınlıkları sadece 0,2 – 0,3 mm’dir. Ancak bu kadar ince kaplamalar yapmak için bile diş dokusunun bir miktar aşındırılması gerekir. Diş yüzeyinde porselen kaplamaya yer açmak, diş eti üzerindeki baskıyı ortadan kaldırmak ve kaplamanın diş yüzeyine güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlamak için taşlama (diş hazırlama) yapılır.

Törpüleme yapmadan mümkün mü?

Gerçekten de, diş dokusunun öğütülmesini gerektirmeyen kaplama üretimi için bir teknoloji var. Ancak bu teknoloji herkese uygulanamaz ve her zaman değil. Kullanımını engelleyen birkaç sınırlama vardır ve sonuç her zaman düşük maliyet çıkaracak kadar iyi değildir.

İlham Veren Hikayeler

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

7 + 11 =

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş KaplamaTedavi Özeti 2 1 gün 1 hafta 20 yıl 1 gün Lokal Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 242 334 0107 Diş Kaplama...

daha fazla bilgi edinin
Call Now Button
×