Lamine Diş Kaplama
lamine diş kaplama infografik

Tedavi Özeti

d

Seans Sayısı

2

Tam İyileşme

1 gün

Zaman Süresi

1 hafta

Kalıcılık

20 yıl

Hassasiyet

1 gün
]

Anestezi

Lokal
Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 242 334 0107

 Atalya’da Lamine Diş Kaplama!

N

Uzman Ekip

N

Sızı Yok

N

Ağrı Yok

N

Etkili Sonuçlar

Bir gülümsemenin her insan için dolu ve mutlu bir yaşamın önemli bir bileşeni olduğu ve sadece iyi bir ruh hali ve özgüven değil, aynı zamanda sağlığımızın da dişlerimizin ne kadar güzel göründüğüne bağlı olduğu bir sır değil. Dişleriniz doğal beyazlığını ve parlaklığını kaybetmişse, üzerlerinde küçük talaşlar oluşmuşsa ve minede çatlaklar oluşmuşsa, modern estetik restorasyon diş laminasyonu yardımıyla bu sorunların çözülmesine yardımcı olacaktır.

Lamine Diş Kaplama Nedir?

Diş Kaplamalar, dişlerin minimal cilalanması ile estetik sonuç veren harika bir yöntemdir. %80 ışık geçirgenlikleri sayesinde gerçek dişten ayırt edilemezler.

Lamine diş kaplama, estetik görünümünden dolayı günümüzde en sık uygulanan işlemdir. Dişlere mükemmel görünümü veren porselen lamine diş kaplamalar uygulanır.

Estetik dışında başka sebepler de var. Dişlerde herhangi bir hasar varsa porselen kaplama kullanılabilir. Ek olarak, diş kaplamalar çenenin tamamına veya tek tek dişlere yerleştirilebilir.

lamine diş kaplama 5

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Laminasyon sırasında, diş yüzeyine, dişi kaplayan ve koruyan, aynı zamanda istenen beyazlık tonunu veren özel bir kompozit malzeme bileşimi uygulanır. Yapay emayenin rengi, özel bir ölçek kullanılarak önceden seçilir. Bu sayede laminasyon işleminden sonra dişlerinizin nasıl görüneceğini önceden bilebilirsiniz.

LAMİNE DİŞ KAPLAMA HANGİ DURUMLARDA YAPILABİLİR?

Laminasyon kullanarak dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, bu estetik restorasyon yönteminin hangi durumlarda kullanıldığını bilmeniz gerekir:

 1.  emaye hafif hasar görmüşse (küçük çatlaklar ve çizikler);
 2.  boyut olarak önemsiz olan interdental boşlukların giderilmesi için;
 3.  minenin rengi değiştiyse: gri veya sarı olduysa ve diğer diş beyazlatma yöntemleri sizin için uygun değilse;
 4.  dişten küçük bir parça kopmuşsa. 

Yöntemin Avantajları ve Dezavantajları

Diş laminasyon yönteminin başlıca avantajları şunlardır:

 • işlemden önce çok fazla test ve muayene yapılmasına gerek yoktur;
 • dişleri hızla beyazlatmanıza ve küçük kusurları ortadan kaldırmanıza olanak tanır;
 • prosedür güvenli ve acısızdır;
 • beyazlatma etkisi 5-10 yıl sürer (lumineer);
 • çok sayıda kontrendikasyon olmaması.

Restoratif diş beyazlatmanın dezavantajları şunlardır:

 • sadece gülümseme bölgesinde bulunan dişler için mümkündür;
 • yüksek fiyat;
 • dişlerin tam tedavisi, ağız boşluğunun sanitasyonu ihtiyacı;
 • laminasyon sadece diş ve minedeki küçük kusurların restorasyonu için uygundur.

Güzel bir Gülümseme İçin Kaç Tane Lamine İhtiyacınız Var?

Gerekli kaplama sayısı, bir gülümseme sırasında görünen diş sayısına ve hastanın restorasyona karar verme amacına bağlıdır. Belki sadece bir dişin düzeltilmesi gerekiyor – o zaman birkaç diş plakasına harcamanın bir anlamı yok. Ultra ince kaplamalar, doğal diş minesini mükemmel bir şekilde taklit edebilir, bu nedenle dişlerdeki bir plaka göze çarpmaz. Çoğunlukla üst ön dişlere ince plakalar yerleştirilir – alt sıraya profesyonel temizleme ve beyazlatma prosedürleri yardımıyla parlaklık verilir. Ancak isteğe bağlı olarak alt dişlere de onley takılmaktadır.

lamine diş kaplama 1

Kaplamalar ve Lamine Diş Kaplamalar Arasındaki Fark 

Resepsiyondaki hastalarımızın çoğu, iki tedavi yöntemi arasındaki farkların yanı sıra her birinin özellikleri ve faydaları hakkında bir soru soruyor.

Dişlerin üzerine bindirilmiş, dışarıdan ayırt edilemeyen plakalar. Her ikisi de aynı amaca hizmet eder – güzel bir gülümseme yaratmak ve kusurları gizlemek. Özellikleri tam olarak kurulum yöntemlerinde yatmaktadır. Diş Kaplamaların doğrudan yerleştirilmesi yöntemiyle, tüm işlemler kompozit malzemeler ve çimento kullanılarak ağız boşluğunda gerçekleştirilir. Dolaylı yöntem, laboratuvarda porselen veya zirkonyum kaplamaların imalatını içerir. 

Diş Kaplamalar yaklaşık yarım santimetre veya biraz daha kalın olabilir. Lumineerler çok daha küçüktür (0,2-0,3 mm) ve özel yapıştırıcı kullanılarak dişler hazırlanmadan kurulur.

 • Diş Kaplamaların hizmet ömrü 15 yıldır.
 • Lumineerlerin hizmet ömrü 20 yıldır.

Laminasyondan Sonra Dişlerinizin Bakımı İçin İpuçları

Laminasyonun etkisinin olabildiğince uzun sürmesi ve dişlerinizin kar beyazı kalması için aşağıdaki önerilere uymanız gerekir:

 • dişlerinize ağır yükler koymayın;
 • laminasyondan sonra dişlerin ultrasonla temizlenmesi arzu edilmez;
 • mümkünse renklendirici ürünlerin kullanımını sınırlayın;
 • Önleyici muayeneler ve olası düzeltmeler için diş kliniğini ziyaret etmeyi unutmayın. 

Lamine diş kaplama sırasında oluşabilecek hatalara karşı sizi güvence altına almak için sizi Atalya  ile iletişime geçmeye davet ediyoruz. Diş laboratuvarımız Antalya’da bulunmaktadır ve yüksek kaliteli diş protezleri sağlamaktadır.Protezler geniş deneyime sahip yüksek nitelikli diş teknisyenleri tarafından yapılmaktadır.

lamine diş kaplama 4

Sıkça Sorulan Sorular

Lamine diş kaplama ne kadar sürecek?

Lumine benzersiz bir dayanıklılığa sahiptir. Klinik araştırmalar,  Lumine diş kaplamalarının 20 yıl boyunca kusursuz bir görünüme sahipken dişlere yapıştığını göstermiştir.

Lamine diş kaplamaları kaldırmak istersem kaldırılabilir mi?

Evet, lamine diş kaplamalar yükleme işlemi tersine çevrilebilir. Bunun temel nedeni diş dokusunun herhangi bir düzeltmeden geçmemiş olmasıdır. Sonuç olarak, doğal dişler şekillerini kaybetmeden aynı kaldı.

Lamine diş kaplama takmak, yemekte kısıtlama var mı?

Lamineler dişlere çok sağlam bir şekilde tutturulduğu için bazı gıda maddelerinin kullanımında herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak laminelerinizi iyi durumda tutmak ve garanti kapsamına girmek için 6 ayda bir düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret etmelisiniz. Ziyaret sırasında doktor rutin bir muayene yapacak ve gerekirse bir temizlik prosedürü uygulayacaktır.

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

1 + 7 =

Call Now Button
×