İmplant Tedavisi

Alanında uzman Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

profesyonel ekibiyle implant tedavisi hizmeti vermektedir.

İmplant Atalya’da!

N

Uzman Ekip

N

Ağrı Yok

N

Kanama ve Dikiş Yok

N

Sızı Yok

İmplant Çeşitleri

9

4 implant üstü sabit protez

9

6 implant üstü sabit protez

9

8 implant üstü sabit protez

9

2 implant üstü hareketli protez

9

zirkon implant

9

seramik implant

Tedavi Özeti

d

Seans Sayısı

1 – 3

Kalıcılık

10 yıl

Zaman Süresi

1 gün – 2 hafta

]

Anestezi

Lokal

Tam İyileşme

1-3 ay

Hassasiyet

1 – 3 gün

Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 242 334 0107

İmplant Diş Nedir?

İmplantlar natürel dişlerin işlev ve estetiğini sağlayan en iyi seçenektir. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli meselelerden biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için sadece implantlarla sağlanmaktadır. İmplantlar bilinen kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme işlevi sağlar, bunun yanında doğal görüntü de bozulmamış olur. 

İmplant tedavisi, diş hekimliğinin 21. yüzyıldaki ilerlemeleri arasındaki en önemlidir. En başta doğru teşhis sonrasında ise yeterli bilgi, deneyim ve ekipmanla uygulandığında diş implantları, hasta ve hekim açısından çok başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi yöntemidir. 

Kısaca implant diş, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. İmplantlar, kişiye doğal bir görünümle beraber daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonları kazandırırlar. 

Piyasada çok çeşitli implant markaları bulunmaktadır, bunlar birbirlerinden hem marka isimleri olarak hem de implantın içeriğinde bulunan titanyum oranının miktarı açısından ayrılmaktadır. İyi implantlarda kullanılan titanyumun saflık oranı neredeyse %99un üzerindedir ve bu sebeple diğerlerinden daha yüksek maliyetlidirler. Bugün 2000’den fazla implant markası vardır. Sektörün öncüleri yapmış oldukları AR-GE çalışmaları ile kendilerini sürekli yenilemektedirler. Bununla beraber implantı yapan hekimin başarısı da implantın kendisi kadar önemlidir ve bu yüzden konusunda uzman ve kendini kanıtlamış bir hekime kendinizi emanet etmeniz gerekir.

İmplant tedavisi uzman diş hekimleri tarafından yapıldığında rahat ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Genelde memnuniyet oranı çok yüksek olan implant tedavisinde bugün % 98 oranında başarıya ulaşılmıştır. Çok sayıda vakada implantların ağızda otuz yıl kadar sorunsuz kaldığı görülmüştür. Operasyon lokal anestezi ile hasta hiçbir ağrı hissetmeden gerçekleştirilir. Gerekli olduğu durumlarda genel anestezi altında da operasyon gerçekleştirilebilir. İmplant uygulaması yapılabilmesi için, hastanın dişetlerinin sağlıklı olması ve yeterli miktarda kemik yapısının olması gerekmektedir. İmplant operasyonu uygulaması öncesi hekiminiz bu konuda sizi birgilendirecek ve gerekli tedavileri öncesinde uygulanmasını tavsiye edecektir.

Tüm diş tedavileri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Diş İmplantlarının Ömürleri Ne Kadardır?

İmplantlar artık dişler kadar uzun ömürlü sayılmaktadır. Özellikle 35-40 yaşından sonra implantlar birçok vakada doğal dişlerin tedavisinden daha uzun ömürlü olmaktadır. Sonuçta implantlar bir ömür boyu kullanılabilirler. Bu konuda daha detaylı bilgiyi diş hekiminiz size verecektir.

İmplantların ömür boyu sorunsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Ancak, implantların ömrünün uzunluğunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir.

İmplant Diş Tedavisi Süreci Nasıldır?

İlk muayeneden itibaren, tüm tedaviniz sonlanıncaya kadar genelde 5-6 kez diş hekiminizi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Eğer implantların üzerine protez hemen yapılabilecek ise çoğunlukla 2 randevu yeterlidir. Bu randevuların süreleri, yapılacak tedavilere göre farklılık göstermektedir. Kısaca sert ve orta sert bir kemik yapısına sahipseniz, tedavi ortalama 1-2 haftada biterken, zayıf bir kemik yapınız varsa 2-5 ay kadar sürebilmektedir.

İmplant yerleştirilmesi cerrahi bir ameliyat ile yapılmaktadır. Tek bir implant yerleştirilecekse, işlem 10 ila 30 dakika arasında bir sürede biter. Operasyon süresi implant sayısına ve hastanın kemik durumuna bağlı olarak yarım saat ile birkaç saat arasında değişir. 

Genellikle 2 implant ile 3 veya daha fazla dişin yeri doldurulabilir. Özellikle çenenin arka bölgesinde çok sayıda dişin eksik olduğu durumlarda sabit protez yapılabilmesi adına implant sayısının arttırılması şarttır. İmplant tedavisi, yapılan bölgede kemiğin erimesini durdurduğundan bazen implant sayısı bu sebeple arttırılabilir. 

Estetik diş hekimliği hakkında bilgi almak için tıklayın.

Ayrıca, implantların üzerine sabit porselen kaplamalar yapılabildiği gibi hasta tarafından çıkartılabilecek hareketli protezler de tercih edilebilmektedir. Sizin için uygun olan tasarımı hekiminiz tedavi süreciniz başlamadan önce planlayarak size anlatacaktır. 

İmplant çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

İmplant Yaptırmak Zararlı Mıdır?

İmplantlar insan vücudu için herhangi bir yan etkisi olmayan titanyumdan üretilmişlerdir ve yıllardır bu konuda yoğun araştırmalar yapılmıştır. Kemiğin titanyumla arasında tam olarak bir bağ oluştuğu 1982’de yayınlanmıştır. Vücudun, antijen üreterek diş implantlarını kalp ve böbrek transplantlarında olduğu gibi reddetmesi durumuna rastlanmamıştır. 

Ayrıca, implant diş tedavisi esnasında uygun anestezi yöntemleri uygulandığı zaman hasta herhangi bir acı hissetmez. Çoğunlukla implantın yerleştirildiği günün akşamı hissedilebilecek ağrı da basit ağrı kesiciler ile kesilebilir. Birçok hasta hissedilen ağrının normal bir diş çekiminden sonra duyulandan farksız olduğunu belirtmektedir.

Diş çekimi yapıldıktan hemen sonra implant yapılabilir mi?

Bu konu ile ilgili 2 farklı uygulama vardır. Çekim yerinde herhangi bir iltihap bulunmaması durumunda hemen o bölgeye implant yapılabilir. Dişin çekildiği alanda bir defekt varsa, bu bölgeye kemik tozu uygulaması yapılır ve bu alanın iyileşmesi beklenir. 

İmplantlar yapıldıktan sonra protezler için ne kadar beklenir?

İmplant operasyonundan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-6 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

L

İmplant üzerine yapılan dişlerin en önemli avantajı diğer metotlara kıyasla daha sağlam, sorunsuz ve güvеnli olmalıdır.

L

Dişi aratmayacak özelliklere sahiplerdir.

L

İmplant sonrası yapılan protezler, kişinin doğal dişlerine en yakın yapıda olurlar. 

L

Klasik protezlere ve köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma işlevi sağlanır.

L

Diğer metotlara göre daha uzun ömürlüdürler.

L

İmplant yerleştirilmesi sonucu diş eksiklikleri sağlam dişlere dokunulmadan giderilir.

L

Total protezlerin tutuculuğunu arttırır. Total protezlerin özellikle alt çenede tutuculuğu azdır, bu yüzden yeterli kemik miktarı bulunmasa dahi alt çeneye 2 implant yerleştirilerek, total protezin tutuculuğu arttırılabilir. 

L

Hastalarda yaygın olan ameliyat sonrası ağrıların olucağı ile ilgili terdirginliklerdir. İmplant operasyonları sonrası ağrı çok az rastlanılan bir durumdur.

İmplant Hakkında Sık Sorulan Sorular

Diş implantları sigara ve alkol kullanan kişilere önerilir mi?

Sigara ve alkol implant operasyonlarından sonraki iyileşme zamanını uzatmaktadır ve zorlaştırmaktadır.  Sigara kullanımı, ağız içindeki dokularda bakterilerin oluşmasına sebep olur, bu da enfeksiyon riskini arttırmaktadır. Sigaranın karbonmonoksit ve toksit etkilerinden kaynaklı olarak implantın kemiğe kaynaması daha uzun sürecektir.  Bu sebeple implant operasyonundan 15 gün öncesinden operasyon sonrasındaki iyileşme süreci tamamlanana kadar hastalarımıza sigaradan uzak durmalarını önermekteyiz. 

İmplant operasyonundan sonra iyileşme ve bekleme süresinde dişsiz mi kalınıyor?

Hastalarımız, operasyon sonrası asla dişsiz kalmamaktadırlar. Protezler hazır olana kadar, geçici protezler ile hastaların konforu sağlanmaktadır. 

İmplant operasyonu sonrası ne zaman günlük hayata dönülür?

Operasyonun hemen akabinde günlük hayata dönülebilir, 1-2 gün sonra da işe başlanılabilir.

İmplantların Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır?

  • Tıpkı doğal dişler gibi, protezlerin de her gün en az 2 kez diş hekimizin tavsiye ettiği şekilde fırçalamanız gerekmektedir. 
  • Arayüz fırçası veya diş ipi kullanarak diş aralarında ve implant çevresinde kalan yemek artıklarını temizleyebilirsiniz.
  • Ağız hijyeninin tam olarak sağlanması için gargara veya ağız duşu kullanmanızda fayda var.

İmplant Diş Fiyatları

Kullanılan malzemelerin hepsinin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojinin gerekliliği, tedavinin fiyatını yükseltmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan kaynaklı döviz kurlarındaki artışlar da tedavinin maliyetini olumsuz etkilemektedir. İmplant tedavisinin karmaşıklığı ve uzunluğu, hastanın ağız ve diş sağlığı ile ihtiyaçlarına göre değişir,sonuç büyük bir harcama çıkarabilir.

İmplant diş fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

UYARI: Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

7 + 9 =

Çoçuk Diş Hastanesi Antalya

Çoçuk Diş Hastanesi Antalya

Çocuk Diş Hastanesi AntalyaTedavi Özeti11 gün 1 - 2 gün 1 gün Gerekirse Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Detaylı bilgi almak için bizimle...

daha fazla bilgi edinin
Call Now Button
×