implant diş kapak
zirkonyum kaplama header

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş
Kaplama

Tedavi Özeti

d

Seans Sayısı

2

Tam İyileşme

1 gün

Zaman Süresi

1 hafta

Kalıcılık

10 yıl

Hassasiyet

1 gün

]

Anestezi

Lokal

Uyarı: Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0 242 334 0107

Zirkonyum Diş Kaplama Antalya’da!

N

Uzman Ekip

N

Sızı Yok

N

Ağrı Yok

N

Etkili Sonuçlar

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş ve ağız sağlığı, günlük hayatımızda önem verilmesi gereken önemli konuların başında gelmektedir. Kişiler dişlerin görüntüsünden ve renginden rahatsızlık duyabilmektedirler. Teknolojinin ilerlemesi sonucu son dönemlerde kişilerin bu problemlerine zirkonyum diş kaplamalar çözüm bulmaktadır. Zirkonyum diş kaplamaları hastaların estetik ihtiyaçları neticesinde ortaya çıkmış olan bir kaplama çeşididir. Bu diş kaplamaları, diş yapımında kullanılan zirkonyum isimli malzeme, saf mineral durumu yerine zirkonya seramiği durumuna dönüştürüldükten sonra özel fırınlarda işlenmesi ise yapılmaktadır. Zirkonyum diş kaplamaları metal destekli kaplamalara kıyasla daha natürel bir görünüm sağlar.

Diğer bir kaplama türü olan porselen diş kaplamaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Günümüzde çokça tercih edilen zirkonyum kaplama dişler, rengi beyaz olan ve zirkonyum adı verilen bir metal üzerine porselen kaplama uygulaması ile yapılmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

Bu altyapıdaki dişlerin en önemli avantajı, metal destekli diğer kaplamalara kıyasla daha fazla ışık geçiriyor olmasıdır, bu sayede diş etlerinde koyu bir renk oluşmaz ve metal kaplama porselen dişlerin diş etlerinin kenarlarında yarattığı siyah renklendirme gibi problemlerle karşılaşılmamasıdır. Yine aynı şekilde, zirkonyum materyalinin ışık geçirgenliğinin yüksek olması sebebi ile, bu kaplamalar ile doğal diş görünümüne çok yakın bir görüntü elde edilir.  Bütün bu saydıklarımızın yanında zirkonyum kaplamaların diş etleriyle son derece uyumlu olmasından dolayı, bu kaplamaların yapıldığı kişide diş eti hastalığı görülme oranı diğer metal altyapılı kaplamalara göre daha azdır.

Zirkonyum diş kaplamaların bir diğer avantajı ise, metal kaplamalara göre daha sağlam olması, anti-alerjik bir yapıda olması ve kullanan kişilerde sıcak ve soğuk hassasiyetini yok etmesidir. Bu kaplamalar, sigara veya renkli gıdalar sebebiyle dişlerde olabilecek lekelenmeleri en aza indirger.

Zirkonyum Diş Zararlı Mıdır?

Zirkonyum, doğal dişlere uyum sağlaması sebebiyle ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmamasından dolayı diş estetiği yaptırmak isteyenler tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Kendisinin sağlamlığından dolayı, zirkonyum üzerine kaplanan porselene de yüksek dayanıklılık kazandırmaktadır.

Zirkonyum Nedir ve Neden Güvenlidir?

İlk olarak zirkonyum maddesi doku dostudur ve gerilime karşı yüksek dirence sahiptir. Gren çapı da düşük olduğu için diş hekimleri tarafından çokça tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur. Zirkonyum estetik, dokularla uyumu, sağlamlık ve doğallık gibi diş hekimlerinin ve hastaların bir diş kaplamasından beklediği bütün ihtiyaçlarıkarşılayabilen bir alaşımdır. Basınca karşı dayanıklı olması onu arka dişlere uygun kılar. Renginin beyaz olması ve ışık geçirgenliğinin yüksek olması da zirkonyum dişe doğallık kazandırdığı için ön dişlerde kullanılabilir olmasını sağlar.bütün bunlardan dolayı, estetik anlamda güzel bir görüntüye sahip olmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Zirkonyum ile teknoloji birleştiğinde ise sonuç çok güzel olmaktadır. Teknolojik yöntemler işe kusursuzca işlenen zirkonyum kaplama dişler ile artık herkes rahatça gülümseyebilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplamaları Hangi Durumlarda Kullanılır?

Zamanında kullanılmış olan antibiyotikler vs den kaynaklı olarak veya kalıtsal olan ve beyazlatma gibi işlemlerle sonuç alınmayan dişler için zirkonyum diş kaplaması iyi bir seçenektir. Ayrıca öncesinde kesilmiş ve metal destekli köprü veya kaplama olan dişlerde, kırık dişlerin düzeltilmesi için ve ayrık dişlerde zirkonyum diş kaplama uygulaması yapılabilir. Estetik anlamda dişlerinizin görüntüsünü beğenmiyorsanız, çarpıklık, eğrilik veya dişlerinizde çok fazla aşınma varsa size uygun tedavi yöntemlerinden bir tanesi zirkonyum kaplamadır

UYARI: Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

15 + 15 =

Call Now Button
×