Antalya implant, alanında uzman hekimlerin ağız ve diş tedavilerinde öne çıkan uygulamalarından biridir.

İmplant Diş Fiyatları 2021

KEMİK İÇİ STANDART İMPLANT+ABUTMENT DAHİL    TR  MENŞEİ 1500 TRY
NUKLEOSS İMPLANT + ABUTMENT DAHİL TR  MENŞEİ 1750 TRY
OSSTEM İMPLANT+ABUTMENT DAHİL    ALMAN  MENŞEİ 2500 TRY
BEGO İMPLANT + ABUTMENT DAHİL  ALMAN MENŞEİ 3000 TRY
MEDENTİKA İMPLANT+ABUTMENT DAHİL  ALMAN  MENŞEİ 3500 TRY
ASTRA TECH  İMPLANT DENSPLY +ABUTMENT DAHİL   İSVEÇ  MENŞEİ 4000 TRY
ANKYLOS  İMPLANT DENSPLY +ABUTMENT DAHİL  AMERİKAN  MENŞEİ 4000 TRY
CONELOG  İMPLANT +ABUTMENT DAHİL   ALMAN  MENŞEİ 4500 TRY
NOBEL  İMPLANT +ABUTMENT DAHİL  İSVEÇ  MENŞEİ 4500 TRY
STRAUMANN ROXOLİD İMPLANT+ABUTMENT DAHİL    İSVİÇRE  MENŞEİ 6000 TRY
STRAUMANN SLACTİVE İMPLANT +ABUTMENT DAHİL   İSVİÇRE  MENŞEİ 7500 TRY
   
2 İMPLANT ÜSTÜ HAREKETLİ PROTEZ TEK ÇENE 14 ÜYE KURON 6000 TRY
4 İMPLANT ÜSTÜ SABİT AKRİLİK PROTEZ TEK ÇENE 12 ÜYE KURON-ALL ON FOUR SİSTEM 10000 TRY
6 İMPLANT ÜSTÜ SABİT PORSELEN PROTEZ TEK ÇENE 14 ÜYE KURON-ALL ON SIX SİSTEM 16000 TRY
8 İMPLANT ÜSTÜ SABİT PORSELEN PROTEZ TEK ÇENE  14 ÜYE KURON- ALL ON EIGHT SİSTEM 19000 TRY

Çene kemikleri içerisine vidaya benzer titanyum parçaları monte ederek gerçekleştirilen implant uygulaması eksik diş ya da dişlerinizi tamamlamak için idealdir. Bu doğrultuda Antalya implant diş tedavisi alanında sizlere kapsamlı bir hizmet sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Alanında uzman ve deneyimli doktorlarımız sizler için en uygun tedaviyi planlayarak kısa sürede uygulamaktadır. Çözümlerimizden yararlanmak için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş implant tedavisinde teşhis aşaması son derece önemlidir. Bu nedenle işleme başlamadan önce çene röntgenleri aracılığıyla görüntüleme yapılır. Bu noktada görüntüleme işlemleri için 3 boyutlu tomografiler kullandığımızı da hemen belirtelim. Böylelikle çene kemiğinin tüm ölçülerini ayrıntılı bir biçimde ele alma imkanına sahip olmaktayız. Nitekim bu sayede implant uygulamalarımızda çok daha başarılı ve efektif sonuçlar elde etmekteyiz.

Ancak bu noktada hatırlatmak gerekir ki ağız dokusunun sağlık durumu da implant başarısını etkilemektedir. Diş implantları uzun ömürlü ve verimli bir kullanıma sahip olmak sağlıklı bir yumuşak dokuya ihtiyaç duyar. Genel olarak sağlıklı bir diş etinin açık pembe tonlarında bir renge sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca implant uygulamasının başarılı olmasında diş eti kalınlığı da önemli bir faktördür. Görüntüleme tekniklerimiz sayesinde tüm bu ayrıntılar hakkında geniş bilgi sahibi olan doktorlarımız sizin için en uygun olacak tedaviyi planlamaktadır. Antalya implant çözümleri için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya İmplant Tedavisi

Diş implantları en basit tarifiyle vidalara oldukça benzeyen yapay dişler olarak açıklanabilir. Titanyum parçalardan oluşan yapay kökler çene kemiklerinize yerleştirilerek kaynaşması sağlanır. Böylelikle eksik dişin yerini doldurmak mümkün hale gelmektedir. Bu anlamda diş implantlarının doğal dişlerin yolduran en ideal seçenek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Gündelik hayat açısından baktığımızda son derece konforlu bir kullanıma sahip olan diş implantları, doğal dişlerden neredeyse hiçbir fark barındırmaz. Ancak bir alışma sürecine ihtiyaç olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir.

İmplant uygulaması tarihi itibariyle oldukça yeni kabul edebileceğimiz bir tekniktir. 1950’lerden bu yana kullanılmaya başlayan uygulama diş ve ağız sağlığı açısından önemli bir katkı sağlamıştır. Nitekim konfor bakımından doğal dişlere yakın olmasının yanı sıra diş implantlarının görünüm açısından da oldukça doğal olduğunu söylemek mümkündür. Bu açıdan üst düzey bir hasta memnuniyeti ortaya çıkardığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Benzer bir biçimde diş implantlarının son derece güvenli bir uygulama olduğunu da vurgulamak gerekir. Uzman bir diş doktoru gerçekleştirildiğinde diş implantlarının sonuçları neredeyse tamamen öngörülebilirdir. Bu anlamda Antalya dental implant tedavi seçeneklerimizle sizlere en ideal çözümleri sunmak için çalışmaktayız. Son derece modern ekipmanlarımız ve tecrübeli doktorlarımızla beklentilerinizin ötesinde kolay geçen bir implant uygulamasının avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Diş İmplantı Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant uygulaması söz konusu olduğunda son derece detaylı bir süreci takip ettiğimizi vurgulamıştık. Nitekim yazımızın başlarında da implant tedavisi kapsamında gerçekleştirdiğimiz bazı uygulamalardan bahsettik. Ancak standart bir tedavinin nasıl yapıldığını açıklamak için 3 farklı adımdan bahsetmek mümkündür. Bu adımları muayene ve görüntüleme aşaması, cerrahi aşama ve dişin takılması olarak sıralayabiliriz. Gelin şimdi bu aşamalara daha yakından bakalım.

1. Klinik Muayene ve Radyolojik Görüntüleme

Diş implantının başarılı bir biçimde uygulanması için öncelikle ağız ve diş sağlığınız hakkında kapsamlı bir muayene gerekmektedir. Bu noktada diş eti durumunuz ve ağız çene ilişkiniz son derece önemlidir. Buna ek olarak sağlam dişlerinizin de çene kemiğiyle nasıl bir etkileşim içerisinde olduğunu incelemek de şarttır. Bunun için doktorlarımız öncelikle klinik muayene gerçekleştirerek hangi görüntüleme tekniğinin kullanılması gerektiğine karar verir.

Klinik muayenenin ardından ise radyolojik görüntüleme araçlarından yararlanmaktayız. Standart durumlarda röntgen kullanarak görüntüleme yapmak yeterli olmaktadır. Ancak doktorlarımız gerek duyduğu takdirde 3 boyutlu tomografi seçeneğinden yararlanmaktadır. İki görüntüleme tekniği de ağız ve çene yapınız hakkında doktorunuzun detaylı bir biçimde bilgi edinmesini sağlar. Kemik dokusunun böyle bir işlem için yeterli olup olmadığı, alt çene sinirleri ve operasyon yapılacak bölgeye yakın konumlanan tüm oluşumlar böylelikle anlaşılmış olur.

Nitekim ağız ve diş sağlığı bakımından diş implantının verimliliğini etkileyecek herhangi bir durum söz konusuysa farklı bir tedavi planlamak gerekir. Bu anlamda diş implantlarını tıpkı doğal dişler gibi düşünebilirsiniz. Yani implant dişler doğal dişlerde olduğu gibi son derece uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Ancak ağız ve çene yapısındaki olumsuz koşullar diş implantının ömrünü azaltacaktır. Bu noktada doktorunuz farklı bir tedavi planlayarak öncelikle bu olumsuz koşulları minimize etmeye odaklanmaktadır.

2. Cerrahi Aşama

Klinik muayene ve görüntülemelerin ardından diş implantı uygulamasının en çok korkulan aşaması olan cerrahi aşamaya geçilir. Bu noktada cerrahi aşamanın herhangi bir endişe gerektirmediğini vurgulamak gerekir. Lokal anestezi altında gerçekleşen cerrahi aşama herhangi bir ağrı ya da şikayete sebep olmaz. Buna ek olarak cerrahi aşama sonrasında da bölgede bir iz kalmayacağından emin olabilirsiniz. Nitekim cerrahi olarak yaptığımız operasyon aslında son derece küçük bir işlemdir.

Genellikle implant uygulamasının gerçekleştirileceği bölgede daha önce çürümüş dişin kalıntıları yer alır. Bu anlamda diş çekimiyle birlikte yapılan implant uygulamalarının çok daha pratik olduğunu söylemek gerekir. Öyle ki aynı seans içerisinde diş çekimiyle implant uygulamasını gerçekleştirmek mümkündür. Nitekim kemik ve diş eti sağlığı bakımından baktığımızda bu türden bir uygulamanın daha iyi sonuç vereceğini söylemek yanlış olmaz.

Bölgedeki dişin çekimi ve kalıntılarının temizlenmesinin ardından diş hekimi çene kemiğine implant için bir vida yerleştirir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmeniz söz konusu değildir.Daha sonra implant kapama vidasını takarak işlem sonlandırılır. İmplant tedavilerinin üçüncü aşaması olan dişin takılmasına geçmeden önce bir süre beklemek gerekir. Çünkü operasyon yaptığımız bölge yeniden kaynaşmalı ve eski sağlığına kavuşmalıdır. Tam olarak iyileşmenin gerçekleşmesi alt çene söz konusu olduğunda genellikle 2 ay gibi bir zaman alır. Üst çene implant uygulamasında ise bu süre 3 ayı bulabilir.

3. Dişin Takılması

İmplant tedavisinin son aşaması olan bu adımda ise öncelikle diş hekimi bölgede beklenen iyileşmenin olup olmadığını kontrol eder. Aynı şekilde bölgeye yerleştirdiği vidanın kaynaşması da son derece önemlidir. Kaynaşma beklendiği şekilde ilerlemişse dişin takılması işlemine geçilir. Bunun için özel dayanak parçaları kullanarak vidanın ölçüsü alınır ve laboratuvarlarımızda bu ölçüye uygun yapay diş hazırlanır.

Bu doğrultuda veneer kron adı verilen diş hazırlandıktan sonra implant vidasının üzerine uygulanır. Kron türüyle ilgili hasta zirkonyum ya da porselen diş seçeneklerinden birini tercih edebilir. İki yapay diş türünün sağlık ve hijyen açısından birbirinden kayda değer farklar barındırdığını söylemek doğru olmaz. Ancak kozmetik açıdan farklılık gösterdiklerini ifade etmek gerekir.

Detaylı bir biçimde açıklamaya çalıştığımız bu işlemlerin ardından diş implant uygulaması tamamlanır. Ancak yazımızın başlarında da belirttiğimiz bir noktayı hatırlatmak gerekirse bu adımlar standart bir implant uygulaması için geçerlidir. Ağız ve diş sağlığı açısından farklı durumların söz konusu olduğu durumlarda diş hekimi farklı bir tedavi planını takip ederek öncelikle diğer problemleri çözmeye odaklanabilir. Nitekim böylelikle diş implantının da daha uzun ömürlü olması amaçlanır.

Geniş ve deneyimli doktor kadromuzla sizlere sunduğumuz implant tedavisi Antalya ilinde yüksek talep olan hizmetlerden biridir. Nitekim ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda kaliteli bir hizmet yararlanamamak şikayetlerinizin uzun dönem tekrar eden kronik sorunlara dönüşmesine neden olabilir. Bu noktada Antalya Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizlere kapsamlı bir hizmet vadetmekteyiz. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek implant uygulaması ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

5 Adımda Diş İmplantınız

Eksik diş ya da dişlerinizi tamamlamak için en ideal çözümlerden biri diş implantı uygulamasıdır. Nitekim ağız ve diş sağlığının ne derece önemli olduğunun bilincinde bir diş sağlığı polikliniği olarak bu anlamda sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Size özel planlayacağımız diş implantı tedavisi programıyla doğal dişlerinizden hiçbir farkını hissetmeyeceğiniz yeni dişlerinize sahip olabilirsiniz. Bu doğrultuda yeni gülümsemenize kavuşacağınız implant tedavinizi 5 adımda özetlemek mümkündür.

 • Adım 1 – Diş Uzmanları: Uzman diş hekimi kadromuzla sizlere son derece titiz bir tedavi süreci vadetmekteyiz. Bu doğrultuda diş hekimlerimizle görüşerek tedavi sürecini birlikte planlayabilirsiniz.
 • Adım 2 – İmplant Tedavi: İmplant uygulamasında her bireyin ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Bu nedenle diş eti ve çene yapısının klinik muayene ve radyolojik görüntüleme teknikleriyle tam olarak anlaşılması şarttır. Bunun ardından implant tedavinizi sizin için en uygun olacak şekilde hazırlıyoruz.
 • Adım 3 – Diş Tedavi Planı: İmplant uygulaması tek seferlik seanslarla gerçekleştirilebilecek bir yöntem değildir. Bu nedenle diş sağlığınız için uygun bir plan hazırlayarak birkaç seans gerçekleştirmek gerekir. Bu doğrultuda sizler için en pratik planı hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz.
 • Adım 4 – Estetik: Diş implantı yalnızca sağlık ve işlevsellik açısından önemli değildir. Bunlara ek olarak kozmetik açıdan da ideal bir görünüm yakalamak gerekir. Bu doğrultuda yeni dişlerinizin son derece doğal ve estetik bir görüntüye sahip olacağına güvenebilirsiniz.
 • Adım 5 – Yeni Gülümseme ve Güven: İmplant tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından beklentilerinizi aşacak sonuçlarla karşılaşacaksınız. Son derece konforlu bir tedavi sürecinin akabinde yeni gülümsemenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları 2021

İmplant tedavisi Antalya ilinin en çok talep gören sağlık hizmetlerinden biridir. Nitekim ağız ve diş sağlığı açısından güvenilirliği yüksek bir hizmet bulmanın son derece zor olduğunu kabul etmelidir. Ayrıca profesyonellikten uzak bir ağız ve diş bakımının şikayetlerinizi kronik sorunlara dönüştürme olasılığını gözden kaçırmamak gerekir. Buna bağlı olarak gerek tedavi sürecinizin uzaması gerekse de şikayetlerinizin artması söz konusu olabilir. Bu noktada sizlere sunduğumuz kusursuz hizmet anlayışıyla standartların üstünde sonuçlar almayı hedeflemekteyiz. Başarılı bir diş implant uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nitekim sağlığınız söz konusu olduğunda kaliteli bir hizmet anlayışıyla bütçe dostu bir fiyat politikasını bir araya getirerek sizlere yardımcı olmaktayız. Bu anlamda Antalya implant fiyatları bakımından en kullanıcı dostu fiyatlara sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bu noktada belirtmek gerekir ki implant diş fiyatları hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle teşhis aşamasından sonra tüm tedavi sürecinin fiyatlandırması hakkında sizi bilgilendirmekteyiz. Kabul ettiğiniz takdirde bu doğrultuda tedavi sürecini planlayarak her aşamada sizin onayınızla birlikte hareket etmekteyiz.

İmplant Diş Fiyatları Arasında Neden Çok Var?

Söz konusu ağız ve diş sağlığı olduğunda bu alanda üretim gerçekleştiren pek çok firma olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Nitekim diş implantı sektöründe de gerek yerli gerekse de yabancı olmak üzere 200’e yakın üreticiden bahsetmek mümkündür. Global açıdan oldukça büyük bir pazar olan implant sektörünün yıllık iş hacmi yaklaşık 6 milyar dolardır. Buna ek olarak her geçen yıl bu pazarın yüzde 10’a yakın bir büyüme gerçekleştirdiğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Ayrıca ürün genişliğinin bununla sınırlı kalmadığı da bir gerçektir. Bu anlamda her üretici çok sayıda implant modeliyle piyasadaki iş hacmini korumaktadır. Dolayısıyla diş implantı modellerine baktığımızda güncel olarak yararlanılan 2000’den fazla modelden söz edebiliriz. Geniş araştırma ve geliştirme süreçleriyle ortaya çıkan bu ürünler aynı zamanda materyalleri açısından farklılık arz etmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında diş implantı üretiminde ciddi bir rekabet olduğunu gözlemlemek mümkündür. Her bir firma gerek teknolojik gerekse de uzmanlık açısından yatırımlarını giderek artırmaktadır. Aynı zamanda pazarlama stratejileriyle ürünlerinin diş hekimleri tarafından kullanılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu noktada sağlığınıza önem veren bir diş sağlığı polikliniği olarak bilimsel olarak kendini kanıtlamış markaların güvenilirliği yüksek modellerini tercih ettiğimizi vurgulamak isteriz. Buna karşılık Antalya implant fiyatları kapsamında sizlere son derece kullanıcı dostu bir hizmet sunmaya çalışmaktayız. Dolayısıyla ürünlerimizi seçerken kaliteden ödün vermeyecek şekilde bir fiyat politikası belirlemekteyiz.

İmplant Uygulaması Neden Tercih Edilmelidir?

Eksik dişlerin tamamlanması söz konusu olduğunda alternatif tedavi teknikleri mevcuttur. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bunların içinde en ideal yöntem implant uygulamasıdır. Pek çok avantaj barındıran implant uygulaması diş ve ağız sağlığınız için de en verimli tekniktir. Bu doğrultuda implant uygulamasını tercih etmenizde belirleyici bazı faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Diğer eksik diş tamamlama ya da telafi tekniklerinde sağlam komşu dişler üzerinde de işlem yapılır. Stabil bir deneyim yaratmak için çoğu zaman diğer dişlerin kesilmesi gerekir. Ancak implant uygulamalarında böyle bir durum söz konusu değildir.
 • Diş implantının tercih edilmesindeki en yaygın sebep yarattığı üstün deneyimde gizlidir. İmplant dişler gerek görünüm gerekse de işlevsellik açısından doğal dişlerden farksızdır.
 • Nitekim bu sayede implant dişlerin gündelik hayattaki ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşıladığını vurgulamak gerekir. Eksik ya da çürük dişlere sahip insanların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri yemek yeme ve çiğneme sırasında ortaya çıkan rahatsızlıklardır. Diş implantı bu konularda maksimum konfor sunar.
 • Takma diş ve protez gibi uygulamaların aksine diş implantında yeni dişinizin tam anlamıyla sabittir. Bu da gündelik hayatta son derece konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlar.
 • Buna ek olarak diş implantının köprü protezlere de destek olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Ağız ve çene yapısı için hiçbir zararı olmayan diş implantları aksine katkılarıyla öne çıkar.
 • Sanılanın aksine diş implantları fazla diş eksiği olan hastalar için de idealdir. All on 4 ismini verdiğimiz uygulamayla alt ve üst çenede yer alan 4’er diş tamamlanabilir. Ayrıca all on 4 uygulamalarında hızlı yüklemeli tedavi adında bir teknik kullandığımızı da belirtmek gerekir. Böylelikle iyileşme sürecini de dişsiz kalmadan verimli bir biçimde geçirmeniz mümkündür.

İmplant Uygulaması Herkese Yapılabilir Mi?

Diş implantı son derece pratik bir çözüm vadetse de herkese uygulanamayacağını vurgulamak gerekir. Öncelikle diş implantının uygulanacağı çene kemiğinin belli özelliklere sahip olması şarttır. Bu anlamda radyolojik görüntüleme teknikleri yardımıyla çene kemiği yükseklik ve genişlik bakımından incelenir. Ancak kemik dokusunun yeterli olmadığı durumlarda ek tedavilerle yine de implant uygulamasına uygun hale getirmek mümkündür. Bunun için diş hekimlerimiz işlem öncesinde doku takviyesi gerçekleştirir. Ama bu noktada kemik gelişiminin tamamlanmadığı hastalarda implant tedavisinin önerilmediğini hemen hatırlatalım.

Çene kemiğinin ölçülerinin yanı sıra niteliği de implant uygulamaları için önemlidir. Bu nedenle kemik yapısında farklı rahatsızlıkların olup olmadığına bakmak gerekir. Benzer bir biçimde diğer ağız ve diş sağlığı problemlerini de işlem öncesinde kontrol etmelidir. Özellikle diş eti problemleri implantın ömrünü olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu tür ağız ve diş sağlığı problemlerini dışarıda bırakırsak implant uygulamak için bir üst yaş sınırı yoktur. Dolayısıyla her yaştan insan güvenle implant tedavilerimizden yararlanarak eksik dişlerini tamamlayabilir.

Son olarak diş implant uygulamasının engelliler için diş sağlığı kapsamında da sıklıkla yararlandığımız bir uygulama olduğunu hatırlatmak gerekir. Sağlıklı bireylerde bile sıklıkla karşılaştığımız diş sağlığı problemleri engelli bireyler söz konusu olduğunda çok daha fazladır. Öyle ki neredeyse yüzde 100’lük bir orandan bahsetmek mümkündür. Bu noktada diş implant tedavisinin engelli bireyler için pratik bir çözüm olduğunu vurgulamak gerekir. Bireyin gerek ruhsal gerekse de medikal durumunu göz önüne alarak gerçekleştirdiğimiz diş implantı uygulamalarımızla kapsamlı bir tedavi sunmaktayız. Bu doğrultuda tüm diş implantı ihtiyaçlarınız için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek taleplerinizi iletebilirsiniz.

Call Now Button
×