Antalya Kepez Diş Hekimleri

 

Antalya Kepez diş hekimleri, alanında uzman diş hekimleri ile ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet vermektedir. Sindirim sistemimizin ilk basamağı olan ağızımız, sağlık açısından oldukça önemli bir konumdadır. Hayati bir tehlike olmamasından dolayı, birçok kişi ağız ve diş sağlığına gereken önemi göstermemektedir. Ancak, ağız ve diş sağlığında meydana gelebilecek hastalıklar oldukça can sıkıcı sonuçlara gebe olabilmektedir.  Özellikle diş sağlığı konusunda daha da temkinli olmak gerekir. Antalya Kepez diş hekimleri, uzman doktorları ile ağız ve diş sağlığı konusunda bireylerin yardımına koşmaktadır. Diş sağlığı konusunda, uzman diş hekimleri ve teknolojinin getirdiği avantajlar ile hizmet verilmektedir.

Sağlıklı bir vücudun temel anahtarı, ideal bir ağız ve diş yapısıdır. Bu noktada, dişin çürümesi ya da mine tabakasının aşınması gibi deformasyonlar mutlaka tedavilerle giderilmelidir. Aksi takdirde farkında olunmadan birçok hastalığın ilerlemesi söz konusudur. Antalya Kepez özel diş hastaneleri, her ihtiyaç anında acil sağlık hizmeti vermektedir. Sağlık kontrolleri ve ağız bakımı konusunda bilgi almak isteyenler, randevulu bir şekilde diş hekimi başvurabilirler. Öyle ki, erken teşhis konulan diş hastalıklarında küçük işlemler ile diş sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 

 

Estetik Diş Hekimliği

 

Halk arasında Hollywood gülüşü olarak bilinen estetik imgesi, herkesin hayalidir. Bu anlamda estetik diş hekimliği, daha iyi bir gülümseme için medikal birçok uygulamayı gerçekleştirmektedir. Sindirim sisteminin önemli bir parçası olan dişler, temel sağlığın yanı sıra estetiki anlamda da önemsenmelidir. Dişlerin estetik duruşu ve doğal görünümü, kişilerin toplum içindeki özgüveni de etkilemektedir.

Estetik diş hekimliği, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açısından ele almaktadır. İdeal ve sağlıklı bir gülüş için yapılan uygulamaların tamamını kapsamaktadır. Bu uygulamaların sonucunda, kişi doğal ve estetik bir gülüşe sahip olabilmektedir. İdeal gülüş için yapılan uygulamalarda, tıbbi kuralların dışına çıkılmaz. Antalya Kepez Özel Diş Hastaneleri, estetik diş hekimliği konusunda doğal ve estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilere uzman doktorları ile hizmet vermektedir. Uzmanların desteğiyle kişilerin ağız yapısına göre uygulanan farklı tedavilerle, estetik ve doğal bir gülüşe sahip olmak kolay hale gelmektedir. Biyolojik açıdan uyumlu tedavilerin sonucunda kişiler diledikleri gülüşle, mental anlamda da iyileşebilmektedir.

 

 

Pedodonti (Çocuk)

 

Çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti, çocuk yaşta ortaya çıkan süt dişlerin korunması, çürük ve travma gibi etkenlerin diş sağlığında oluşturduğu problemlerin üzerine yapılan uygulamaları kapsamaktadır. Pedodonti, bebeklikten itibaren diş sağlığının gelişimini takip ederek oluşan sorunları gidermektedir. Bu süre, doğumdan itibaren 15 yaşa kadar sürmektedir.

Pedodontinin temelinde en önemli misyonu, küçük yaştan itibaren çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini kavratmaktadır. Diğer misyonları ise şunlardır:

 • Çocuk yaştan itibaren oluşabilecek diş hekimi korkusunu atlatmak,
 • Küçük yaştan itibaren diş fırçalamanın önemini benimsetmek,
 • Çocukların beslenme alışkanlıkları konusunda bilgilenmesini sağlayarak diş çürükleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak,
 • Süt ve diğer dişlerde oluşan çürüklerin belirlenmesi ve tedavisinin gerçekleştirilmesi,
 • Küçük yaşta oluşabilecek diş kayıpları ve ortodontik sorunların ortadan kaldırılmasıdır.

Pedodonti, ayrıca koruyucu uygulamalar ile de erken yaşta ortaya çıkabilecek diş problemlerini önlemektedir. Kepez diş hekimleri tarafından alabileceğiniz pedodonti hizmetleri ile çocuk yaşta ortaya çıkabilecek diş sorunlarını önleyebilirsiniz. Diş hekimliği uygulamaları ve tedavi yöntemleriyle, hem çocuğun hem de ailesinin diş sağlığı konusunda bilgilenmesi sağlanmaktadır.

 

 

Protetik Diş Tedavisi

 

Protetik diş tedavisi, eksik, kaybolan veya bozulan dişlerin yapay olarak doldurulmasını kapsayan tedavilere verilen isimdir. Bu noktada, dişlerin sağlığını ve estetik görünümünü tekrar sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Diş protezleri olarak adlandırılan gereçlerle yapılan protetik diş tedavisi, sabit protezler ve hareketli protezler ile yapılmaktadır. Sabit protezler diş hekimi tarafından diş köklerine veya dental implantlar üzerine uygulanmaktadır. Sabit protezler hasta tarafından çıkarılmaz. Hareketli protezler ise sabit protezlerin aksine hasta tarafından çıkarılıp takılabilen protezlerdir. Bu protezler vasıtası ile hasta eksik veya kaybolan dişlerin yerini yapay olarak tutabilmektedir. Hareketli protezler sürekli çıkarılıp takılabildiği için hasta tarafından alışması belirli bir zaman alabilmektedir. Bu durumda, hastanın ağız ve dil kaslarının hareketli proteze alışması gerekmektedir.

Kepez diş klinikleri tarafından uygulanan protetik diş tedavilerinde uygulanan hizmetler ise şunlardır:

 • Sabit ve hareketleri protezlerin uygulanması,
 • Çene eklemi tedavileri,
 • Bilgisayar teknolojisi kullanarak protetik diş tedavilerinin yapılmasıdır.

Kepez diş hastanesi doktorları, aynı zamanda protetik diş tedavisi kapsamında diş çekimi, diş dolgusu hizmetlerini vermektedir.

 

 

 

Diş Polikliniği

 

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığımızın en önemli noktalarından birisidir. Diş sağlığımızı korumak için ağız bakımımızı aksatmamalı ve düzenli olarak diş hekimlerine kontrole gitmeliyiz. Çünkü diş sağlığı konusunda erken teşhis oldukça önemlidir. Erken teşhis ile oluşabilecek ciddi diş hastalıklarının önüne geçmek mümkündür. Diş ve diş eti sağlığını stabil hale getirmek adına kişilerin ağız bakımını aksatmamaları gerekir. Ancak bazı durumlarda ağız bakımının sağlanması çürüklerin oluşumunu önleyememektedir. Böyle durumlarda, diş polikliniklerinde diş tedavileri uygulanır.

Diş hastalıkları tedavileri geçmişe oranla çok daha kolay ve ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Diş polikliniklerinde uygulanan yöntemler ve teknolojik cihazlar sayesinde kolay bir şekilde gerçekleşen tedavilerde oluşabilecek çürükler başlangıç aşamasında teşhis edilebilir. Bu da tedavinin oldukça kolay ve kısa bir süre içerisinde sonuçlanmasına olanak tanımaktadır. Genel olarak, kişiler diş çürüklerini fark ettiklerinde ön tedavi için geç kalınabilmektedir. Çürük oluşumunun ardından, çözüm için diş çekimi veya kanal tedavisi gerekebilmektedir. Bu tarz durumları yaşamamak adına düzenli olarak diş hekimleri tarafından ağız ve diş sağlığı kontrolü yapılması gerekir.

 

 

Ortodonti

 

Ortodonti, çarpık ve birbirleri ile uyumsuz diş yapılarını teşhis edildiği, mevcut deformasyonları gidermek için yapılan uygulamaların tamamı olarak nitelendirilir. Tedavi yöntemlerinde, hasta ile ilgili faktörler kıstas alınarak ilerlenmektedir. Bu kapsamda, ortodonti tedavilerinde hastanın yaşı en fazla göz önünde bulundurulur. Bunun yanı sıra genetik faktörlere bağlı olarak alt çenenin önde veya geride olması gibi problemler yer alabilir. Alt çenenin geride veya önde olması durumunda hasta ergenlik çağında ise ortodontik tedaviler uygulanmaktadır. Ancak, yetişkin ise bu durumda ortodonti ve cerrahi ile birlikte tedavisi gerçekleştirilir. Ortodontik problemlere sebep olabilen durumlar ise şöyle sıralanabilir:

 • Parmak emmek,
 • Tırnak yemek,
 • Uzun süre biberon kullanmaktır.

Yukarıda yer alan alışkanlıkları zamanında önleyerek ileride oluşabilecek iskeletsel gelişim konusundaki rahatsızlıkları da beraberinde önleyecektir. Aynı zamanda, ortodontik tedaviler sadece estetik görüntünün düzelmesinde rol almaz. Ortodontik tedavilerin doğru zamanda uygulanması ile hastanın ileride yaşayabileceği diş eti hastalıkları konusunda da problem yaşamamasını sağlar.

 

 

Diş Hekimi Online Randevu

 

Alanında uzman Antalya diş hekimleri, tarafından hastalara ağız ve diş sağlığı konusunda kapsamlı hizmetler sunulmaktadır. Diş hekimi online randevu sistemi üzerinden, kendinize bir randevu talebi oluşturabilirsiniz. Bu sayede, erken teşhis ve tedaviler ile ileride oluşabilecek önemli hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

Antalya diş hekimleri tarafından alacağınız ağız ve diş sağlığı hizmetleri şunlardır:

 • Diş çekimi
 • Diş dolgusu
 • Diş tedavisi
 • Kanal tedavisi
 • Ortodonti

Diş sağlığı merkezi kapsamında yukarıda yer alan tedavileri online olarak ya da sağlık merkezimize gelerek uzman doktorlarımızdan talep edebilirsiniz.

Call Now Button
×