Diş fırçası seçimi yapmak, markaların ve modellerin çoğalması ile bir hayli kafa karıştırıcı duruma geldi. Piyasada birçok şekil, boyut ve modelde diş fırçası bulunduğundan, hangisini kullanacağınıza karar vermeniz hakkında size yardımcı olacak özellikler:

Ne Tür Bir Diş Fırçası Kullanmalıyım?

Diş hekimleri, yumuşak kıllı diş fırçalarının, plakları ve kalıntıları dişlerden temizlemek için en iyi çözüm olduğu fikrinde ortak fikirlidirler. Küçük başlı fırçalar da tercih edilmektedir, çünkü arka dişler de dahil olmak üzere ağzın tüm alanlarına daha iyi ulaşabilmektedirler.
Diş fırçasının sapı (kaymaz saplı veya esnek boyunlu), baş biçimi (sivri veya dikdörtgen) ve kılların biçimi (dalgalı, düz veya konik biçimli) söz konusu olduğunda, sizin için en rahat olanı seçin. En iyi diş fırçası, ağzınıza en iyi uyan ve tüm dişlere rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan diş fırçasıdır.
Bazı insalar için, pilli diş fırçası iyi bir alternatif olabilir. Dişleri temizleme görevini, özellikle fırçalama güçlüğü bulunanlar veya sınırlı el kabiliyetine sahip kişiler için daha iyi yapabilirler.

Diş Fırçamı Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?

Diş fırçası yıpranmaya başladığında ya da normal şartlarda her üç ayda bir değiştirilmesi gereklidir. Bununla birlikte, belirli hastalıklar sonucunda, fırçada yeniden enfeksiyona yol açabilecek mikroplar bulunduğundan, bu dönemlerde fırçanın değiştirilmesinde fayda vardır.
Call Now Button
×