Ağız ve diş bakımının önemi ve günlük bakımı hakkında değerli bilgileri bu yazımızda okuyabilirsiniz. Vücudumuzda dezenfekte olması gereken en önemli yer ağzımızdır. Çünkü ağız sindirim kanalının başlangıcıdır. Ağızdaki herhangi bir problem veya hastalık sindirim sisteminin olumsuz etkilenmesine yol açar. Ağız içi temizliğinin temeli ise ağız ve diş bakımından oluşur.

Diş bakımı, diş fırçalama tekniklerinin doğru olarak uygulanması neticesinde gerçekleşir. Elbette bu uygulamaya, besinlerle ve diş bakımı ile de destek verilmesi gerekir.

Uygulamalarda yapılan doğru bilinen yanlışlar, birçok kez diş eti problemlerine neden olabileceği gibi dişlerin de sağlıklı olan konumundan sağlıksız bir hal almasına neden olur. Ağız ve diş sağlığı, kişisel bakım içerisinde yer alan ve sürekli olarak kontrol edilmesi gereken önemli bir sağlık sorunudur.

Ağız ve diş sağlığında en önemli hastalıklar diş eti çekilmeleri, diş çürümeleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Ağızda veya dişlerde herhangi bir yapısal bozukluk veya hastalığın oluşması, ağız ve dişlerin görevlerini yerine getirememelerine sebep olur. Hem sağlık, hem görsellik, hem de sesi ve konuşmayı etkileyen dişler, ağız sağlığı konusunun ne kadar olduğunu göstermektedir.
Call Now Button
×