Antalya Zirkonyum Diş Kaplama

Ağız ve diş sağlığı açısından işlevsel yönünün yanı sıra zirkonyum diş kaplama estetik yönüyle de son yılların öne çıkan uygulamalarından biridir. Tipik olarak metal destekli porselen  olarak uygulanan zirkonyum kaplamanın buna ek olarak metal desteksiz kaplama yöntemi de söz konusudur. Nitekim daha konforlu bir kullanım sağladığı için desteksiz kaplamanın giderek daha fazla tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Zirkonyum kaplama ortodonti bakımından en efektif tedavilerden biridir. Yukarıda da vurguladığımız gibi estetik ve doğal görünümüne ek olarak son derece sağlıklı olması da diş hekimlerinin zirkonyum diş kaplama uygulamasına yönelmesini sağlamaktadır. Sağlıklı ve güçlü bir mineral olan zirkonyum, zirkonya seramiği haline getirilerek diş kaplama tedavisinde kullanılmaktadır. Nitekim ağız ve ağız yapısına kolaylıkla uyum sağlayan zirkonyum bu açıdan oldukça avantajlıdır.

Bu noktada Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak Antalya zirkonyum diş kaplama ihtiyaçlarınızı ideal bir tedavi anlayışıyla yanıtladığımızı vurgulamak isteriz. Antalya zirkon diş uygulamaları için sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz. Sizinle iş birliği içerisinde belirlediğimiz tedavi planıyla en kısa sürede taze ve sağlıklı gülüşünüze kavuşabilirsiniz. Uzman diş hekimlerimiz süreç boyunca sizleri bilgilendirerek tüm endişelerinizi gidermektedir. Zirkonyum kaplama Antalya hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında fikir sahibi olmak için sayfamızda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu noktada diş kaplama fiyatları açısından da sizlere son derece ekonomik çözümler sunduğumuzu hemen belirtelim. Her ne kadar diş kaplama fiyatları Antalya kapsamında son derece farklılık gösterse de Atalyaekibi olarak sizlere en uygun fiyatlarla hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Böylelikle diş sağlığınızın yanı sıra bütçe dostu yaklaşımımızla ekonomik açıdan da ideal bir hizmet sunmaktayız.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Yukarıda da ifade ettiğimiz ortodonti açısından baktığımızda zirkon diş kaplama son derece sağlıklı bir yöntemdir. Bu anlamda gerek estetik gerekse de işlevsellik açısından pek çok avantaj barındırdığını söylemek gerekir. Bu doğrultuda zirkonyum diş kaplama uygulamalarımızın sizlere sunduğu bazı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Standart metal destekli kaplamalarda söz konusu olan olumsuzluklardan biri düşük ışık geçirgenliğidir. Bu da diş eti için zararlı bir ortam oluşturmaktadır. Bunun sonucunda diş etleri kararma olabilmektedir. Ancak zirkonyum kaplamalarda böyle bir durum yoktur. Gerek yüksek ışık geçirgenliği gerekse de beyaz rengi diş eti kararmasının önüne geçer.
 • Buna ek olarak standart metal kaplama uygulamalarının estetiği çok da göz önünde bulundurmadığını vurgulamak gerekir. Ancak zirkon kaplama uygulamalarında tam aksine estetik bir görünüm önemlidir. Bu doğrultuda çok daha doğal bir gülüş sağlayan zirkon diş, standart metal kaplamaların matlığından uzaktır.
 • Estetik bir görünümün yanı sıra zirkonyum diş kaplama ağız sağlığı açısından da çeşitli gelişmeler barındırmaktadır. Bu doğrultuda özellikle diş eti sağlığı bakımından neredeyse tamamen doğal bir uyum yarattığını söylemek mümkündür. Bu sayede zirkonyum diş çevresinde diş etleri problemlerine diğer metal kaplamalara göre çok daha az rastlanır.
 • Ayrıca bu noktada pek çok insanda görülebilen alerji gibi durumlardan da bahsetmek gerekir. Zirkon diş uygulamaları özellikle metale karşı alerji geliştiren hastalar için idealdir.
 • Benzer bir biçimde zirkonyum diş kaplama uygulamalarının soğuk ve sıcak hassasiyetine karşı da efektif bir tedavi olduğunu söylemek mümkündür. Zirkonyum kaplama sonrasında bu tür hassasiyetleriniz önemli ölçüde azalır.
 • Son olarak zirkonyum kron kaplamaların tat değişikliği ya da ağızda koku gibi sorunları beraberinde getirmediğini vurgulamak gerekir. Bu tür sorunlar standart metal kaplamaların geleneksel sorunlarıdır. Ancak zirkonyum kron tedavisi hastaların bu tür şikayetleri göz önüne alınarak geliştirilmiştir.

Zirkonyum Alt Yapılı Kaplamalar Güvenli Midir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi zirkonyum diş kaplama tedavisi son derece güvenli bir uygulamadır. Standart metal destekli kaplama uygulamalarında karşılaştığımız problemler zirkonyum kaplamalarda en düşük düzeye indirilmiştir. Bu açıdan zirkonyum kaplama, diğer kaplama türleriyle kıyaslandığında doğal dişlere en yakın sonuçları vermektedir. Dolayısıyla zirkonyum diş kaplamanın ortodonti bakımından herhangi bir risk yarattığını düşünmemize sebep olacak bir veri yoktur. Aksine olası riskleri çok daha azaltmaktadır.

Buna ek olarak zirkonyum alt yapılı kaplamaların ağız ve diş yapısının doğal dokusuna ekstra uyumlu olduğunu vurgulamak gerekir. Bu sayede zirkonyum diş kaplama, diğer kaplamalara kıyasla çok daha uzun ömürlü bir kullanım vadetmektedir. Benzer bir biçimde kırılmaya karşı yüksek direnci ve dayanıklı yapısı da bu durumu desteklemektedir. Dolayısıyla uzun kullanım ömrü açısından da zirkonyum kaplamaların daha güvenli olduğunu söylemek mümkündür.

Son olarak yukarıda da belirttiğimiz bir noktayı tekrar hatırlatmak önemlidir. Zirkonyum diş kaplama, metal alerjisi olan hastalar için bilhassa avantajlıdır. Çünkü zirkonyum kron, yapısında metal barındırmamaktadır. Bu açıdan gerek diş etleri gerekse de vücut sağlığı bakımından metal alerjisini tetiklemesi olası değildir. Nitekim istatistiksel açıdan baktığımızda da zirkonyuma karşı alerjik reaksiyon gösteren hasta sayısı global anlamda son derece düşüktür. Bu da zirkonyum kaplama uygulamalarının güvenilirliği açısından göz önüne alınması gereken metriklerden biridir.

Zirkonyum Kaplamalar Diş Etlerine Uyumlu Mudur?

Diş eti dokusu yapısı gereği vücudumuzda bulunan pek çok noktaya göre daha hassastır. Bu nedenle ortodonti uygulamalarında diş etiyle uyumlu tedaviler gerçekleştirmek son derece önemlidir. Aksi takdirde hastaların diş etleriyle ilgili kronik sorunlar yaşaması olasıdır. Nitekim özellikle protez dişler ve kaplama uygulamaları söz konusu olduğunda diş eti dokusuna uygun tedaviler gerçekleştirmek için çok sayıda yaklaşım geliştirildiğini söylemek mümkündür. Bu yaklaşımlardan biri de zirkonyum diş kaplama uygulamasıdır.

Zirkonyum, diş eti dokusuyla uyumu bakımından ele alındığında son derece memnuniyet veren bir performans göstermektedir. Kaplama uygulamalarında sıklıkla karşılaştığımız diş etinin geri çekilmesi gibi istenmedik durumlar zirkonyum kaplamada ortaya çıkmaz. Benzer bir biçimde yüksek ışık geçirgenliği diş eti dokusunun kararmasının da önüne geçmektedir. Bu da diş eti dokusunun doğal bir biçimde sağlığı korumasına yardımcı olur.

Zirkonyum kaplama Antalya kapsamında da son yıllarda talebin arttığı uygulamaların başında gelmektedir. Bu noktada Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizlere kapsamlı bir tedavi desteği sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Uzman doktorlarımız işlevselliğin yanı sıra güncel estetik diş hekimliği uygulamalarına da hakimdir. Bu sayede zirkonyum kaplama uygulamalarımızda yüksek bir fonksiyonelliğin yanı sıra estetik bir görünüm de vadetmekteyiz. Benzer bir biçimde diş eti söz konusu olduğunda da zirkonyum, diş ve diş etlerinin doğal görünümünü korumaktadır. Bizimle iletişime geçerek beklentilerinizi aşan bir diş hekimliği desteğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Hazırlanır?

Diş kaplama uygulamalarında en önemli noktalardan biri hastanın yüz yapısına uygun bir kaplama hazırlamaktır. Bu nedenle diş konturlarının yüz şekli ve ağız yapısına bağlı kalarak hazırlanması büyük önem taşımaktadır. Pek çok insanın yüz hatlarını kare ya da oval gibi basit geometrik şekiller üzerinden ayırt etmek mümkündür. Buna ek olarak kimi insanların ağız yapıları diğer hastalara göre daha dış bükey bir yapıdadır. Zirkonyum diş kaplama uygulamalarında başlangıç olarak tüm bu noktaları göz önünde bulundurmak gerekir.

Ayrıca hastaların cinsiyetinin de kaplama uygulamalarında farklılıklar getirdiğini söylemek mümkündür. Örneğin kadın hastalar söz konusu olduğunda geleneksel uygulama daha yuvarlak kaplama hatlarıdır. Buna karşılık erkeklerde daha keskin hatların uygulandığını ifade etmek yanlış olmaz. Benzer bir biçimde hastanın cilt rengi de uygulanacak kaplamayı hazırlamakta etkili bir diğer faktördür. Tüm bu noktalara dikkat edilmesinin temel sebebi, hastanın vücut ve özellikle yüz yapısıyla uyumlu bir görünüm ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle başlangıçta hastayla iş birliği içerisinde belirli referans noktaları tespit etmek gerekir.

Bu doğrultudan Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizlere kusursuz çözümler vadetmekteyiz. Ayrıca maliyet bakımından da son derece bütçe dostu bir fiyat politikasıyla hareket ettiğimizi vurgulamak isteriz. Nitekim zirkonyum diş fiyatları Antalya ve diğer tüm illerimizde geniş bir skalada değişkenlik gösterebilmektedir. Üreticilerin yanı sıra ağız ve diş sağlığı merkezlerinin de farklı fiyat politikaları izlediğini belirtmek gerekir. Bu noktada bizler, bütçe dostu Antalya kaplama diş fiyatları ile sizlere en ideal hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz hazırlık sürecinin ardından zirkonyum diş kaplamanın yapılmasına geçilir. Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik olarak zirkonyum kaplama uygulamalarında takip ettiğimiz adımları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Hastanın yüz ve ağız yapısını analiz etmemizin akabinde dişlere anestezi uygulayarak işleme başlamaktayız.
 • Dişlerin tam olarak uyuştuğundan emin olduktan sonra tedavinin yapılacağı dişlerde kazıma işlemlerine geçmekteyiz.
 • Kazıma işlemlerinden sonra ise dişlerin ölçüsünü alarak bu ölçü bilgilerini laboratuvara göndermekteyiz. Bu sırada hastalarımızın dişlerine geçici bir kaplama uygulamaktayız.
 • Laboratuvar sürecinde hastalarımızın kaplama dişlerinden tam anlamıyla memnun olması için kesintisiz bir biçimde iletişime devam etmekteyiz. Bu sayede hastamızın istekleri doğrultusunda zirkonyum kaplama üzerinde görünüme dayalı değişiklikler yapmaktayız.
 • Estetik uygulamaların akabinde dişleri işlevsellik açısından da test etmekteyiz. Burada özellikle ısırma ilişkileri ve keskinlik düzeyini analiz etmekteyiz.
 • Her şeyin ideal olduğuna karar verdikten sonra zirkonyum kaplamanın yapıştırma aşamasına geçmekteyiz.
 • Bu noktada diş eti altına zirkonyum materyalin kaçmaması son derece önemlidir. Dolayısıyla hekimimiz yapıştırma aşamasında diş eti altlarının temizliğinden de emin olmaktadır.
 • Aynı şekilde yeni dişlerinizin tam olarak yapıştığından emin olmak da önemli bir diğer noktadır. Aksi takdirde işlevsellik açısından çeşitli problemlerin ortaya çıkması muhtemeldir.
 • Uygulama tamamlandıktan sonra hastalarımızın iki saat boyunca yiyecek ve içecek tüketmekten uzak durması gerekmektedir. Çünkü yapışkan materyal, ilk saatlerde dış etkenlerden kolaylıkla etkilenmektedir.

Çok sayıda uzman personelimizle sizlere pratik çözümler sunmayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda gerek fiyat gerekse de kalite olarak ağız ve diş sağlığınız açısından en idealini amaçlamaktayız. Antalya zirkonyum kaplama ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Zirkonyum diş fiyatları Antalya kapsamında son derece farklılık gösterebilmektedir. Çünkü sektörel açıdan baktığımızda zirkonyum diş kaplama materyalleri üreten pek çok üretici söz konusudur. Farklı ağız ve diş sağlığı merkezlerin farklı üreticilerle iş birliği yaptığını vurgulamak gerekir. Bu da zirkonyum diş kaplama fiyatlarının çeşitlilik göstermesine neden olmaktadır. Bu noktada Antalya diş kaplama fiyatları açısından sizlere son derece bütçe dostu bir hizmet sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Atalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Antalya kaplama diş fiyatları söz konusu olduğunda ekonomik bir fiyat politikasıyla yüksek bir kaliteyi bir araya getirmekteyiz. Antalya zirkonyum kaplama ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçerek avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Nitekim zirkonyum diş Antalya ili açısından baktığımızda talebin son derece yüksek olduğu ortodonti uygulamalarının başında gelmektedir. Buna bağlı olarak Antalya zirkonyum diş fiyatları ve tedavi süreci hakkında pek çok kullanıcı daha fazla bilgi edinmek istemektedir. Bu noktada uygulamalarımız hakkında net bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü her hastanın ağız ve diş yapısı farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak tedavi planında da değişkenlikler ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla Antalya zirkonyum diş fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Uzman diş hekimlerimizin muayenesi sonrasında sizlere fiyat bilgilendirmesi yapmaktayız. Akabinde onayınız doğrultusunda Antalya zirkon diş tedavimize başlamaktayız.

Zirkonyum Diş Kaplama – Antalya Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama uygulamaları ile estetik bir görünümle sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. İletişim bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×