Ortodontik Tedavi – Diş Teli tedavisi. Ortodonti diş hekimliğinin bir dalıdırç Dişlerde ve estetik görünümde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Tıp dilinde ”Maloklüzyon” adı verilen düzensiz ya da “kötü” kapanış ortodontik tedavi yöntemi ile düzeltilebilir.

İnsanların dış görünüşleri açısından en ehemmiyetli noktalardan birisi de hiç şüphesiz ki dişlerdir. Sıhhatli dişler, insanların hayatları süresince sıhhat açısından da mesele yaşamayacakları hususlar arasında bulunmaktadır. Diş sıhhati dediğimiz vakit, insanların aklına öncelikle korku ve acı gelmektedir. Ancak bildiğimiz gibi diş rehabilitasyonu olmadığınız üsrece çok daha büyük diş problemleri ile karşılaşabilir ve çok daha büyük diş problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Tabi ki dişlerdeki çürükler ve görsel olarak insanları hoşnut etmeyen vaziyetler da acısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Özellikle son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte, diş doktorlarının önerdikleri ve uyguladıkları bir tedavi yöndemidir. Bu rehabilitasyonun isimi da Ortodontik tel tedavisi olarak bilinmektedir. Diş teli tedavisi, malum en acısız rehabilitasyon metotlarından birisi olarak bilinmektedir. Kısa vakit içerisinde diş sıhhati ile ilgili teknolojik açıdan da katılan en tesirli metotlardan birisidir. Diş teli tedavisi, genel olarak dişlerde ki eğilmeleri veyahut çene problemlerini gidermek emelli kullanılmaktadır. Dişlerinizde yaşadığınız problemler için tel uygulaması ile kısa zaman içerisinde sağlıklı kavuşabilirisiniz. Aynı zamanda diş için kanal tedavisi ya da dolgu yolu ile kısa zaman içerisinde diş problemlerinden kurtulabilmeniz olası olacaktır.

Ağız sağlığı, vücudun bir hayli noktasına mukayese et çok daha ehemmiyetlidir. Dişleriniz ile yaşayacağınız sonuçlar, kalıcı problemler doğurabilir ve kısa zaman içerisinde ağız sağlığınız üzerine çok derin yaralar bırakabilir. Ortodontik tel tedavisi sayesinde dişlerinizde ki eğilme problemleri ortadan kalkar ve bununla birlikte mikrop konusunda pozitif sonuçlar ele geçirilir. Çene yapınız konusunda sorunlarınız da bu yol ile kısa zaman içerisinde analiz edebilmektedir.
Call Now Button
×