Diş sağlık turizminde ve genel sağlık turizminde Uygun fiyatlar ve dünya standartlarında tedavi yöntemleri ile Türkiye son yıllarda öne çıkan ülkeler arasına girdi.

Türkiye, 2016 Medikal Turizm Değerlendirme Raporu’na göre her yıl ortalama 350 bin yabancı hastaya şifa dağıtıyor. Özellikle özel sağlık sektörü ve medikal turizminde önemli bir yere sahip. Medikal turizm hizmetlerinin yüzde 91’ini, özel sağlık sektörü oluştururken, yüzde 9’unu kamu hastaneleri sunuyor. Sağlık turizminin en gözde alanlarından biri de başta implant tedavisi olmak üzere, Ağız ve Diş Sağlığı tedavileridir.

Kaliteli Sağlık Hizmetlerinin Uluslararası Standartlarda daha uygun koşullarda sunulması, hastaların Türkiye’yi tercih etmelerinde etkin rol oynamaktadır. Batı ülkelerinde hasta bekleme süresinin çok uzun olması, sağlık hizmetlerinin pahalı olması, sigorta kapsamlarının daralmaya başlaması ve son yıllarda sağlık alanında Türkiye’nin yatırımları, ülkemizi yurtdışına hasta gönderen ülke olmaktan çıkarıp, yabancı ülkelerdeki hastaların popüler tedavi merkezi haline getirmiştir.

Türkiye’de sağlık turizmi hakkında daha fazla bilgi edinin.
Call Now Button
×