Zirkonyum diş kaplama, kaplama tedavilerinin en çok tercih edilen bir yöntemidir. Zirkonyum diş kaplama nedir ve nasıl yapılır inceleyelim.

Zirkonyum Nedir ve Neden Güvenlidir?

Diş ve ağız sağlığı, günlük hayatımızda önem verilmesi gereken önemli konuların başında gelmektedir. İnsanların birçoğu dişlerin görüntüsünden, yapısından, renginden rahatsız olabiliyor. Değişik diş meselelerinden dolayı insanlar diş operasyonları geçiriyorlar. Son zamanlarda ise zirkonyum diş kaplama bu meselelere teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi ile çözüm olacaktır. Zirkonyum, doku arkadaşı olmasıyla bilinir ve yüksek gerilme direncine sahiptir. Gren çapının düşük olması ile de diş hekimlerin gözbebeğidir. Diş hekimlerin ihtiyaçlarını karşılayan zirkonyum, estetik, doku uyumu, sağlamlık ve tabiilik ile ilgili son zamanlarda en yüksek kaliteye sahip bir alaşımdır. Diğer metallerin aksine zirkonyum hem basınca dayanıklı, hem rengin beyaz ve ışık geçirgenliğinin sahip olması sebebiyle ağız ortamında arka ve ön dişler için en uygun maddedir. Diş sıhhati için, estetik ve güzel dişlere sahip olma hayali için mükemmel bir alternatiftir. Zirkonyum ile teknoloji birleştiğinde ise netice görülmeye değerdir. Teknoloji sayesinde kusursuzca yapılan zirkonyum dişlerle rahatça gülümsemek için hiçbir sebep yoktur.

Zirkonyum Rehabilitasyonu Hangi Vaziyetlerde Kullanılır?

Kalıtsal yapı renkleşme veya beyazlatma gibi bir takım operasyonlardan netice alınamayan ileri düzeydeki renkleşmelerde (antibiyotikler, flor gibi) zirkonyum rehabilitasyonu uygulanır. Ayrık dişler, evvelce kesilmiş dişler, metal destekli köprü veya kaplama olan, kırık dişlerin düzeltilmesinde de bu rehabilitasyon uygulanması önerilir. Rahatsız olunan daha bir hayli diş vaziyetlerinde; rengi ve yapısı konusunda çarpık ve eğrilik veyahut aşırı madde kaybı olan dişlerde en iyi tedavi zirkonyum tedavisidir.

Call Now Button
×